2011 m. liepos 14 d., ketvirtadienis

Atostogos be rūpesčių: ko nepamiršti

Atostogos be rūpesčių: ko nepamiršti

Vaistai, kurie privalo būti kelionės krepšyje

Kai kurie žmonės planuodami atostogas sudaro sąrašą dalykų, be kurių atostogų kelionė būtų neįmanoma. Spontaniški žmonės dabar šypsosi – nieko baisaus, jei pamiršti kojines – jas galima nusipirkti. Ir šie žmonės iš dalies teisūs. Pats svarbiausias atostogų sąrašas turėtų būti medikamentų ir medicininių priemonių, kurių gali prireikti staiga ir bet kada.

Nuolat vartojami vaistai

Jei Jus kamuoja sveikatos problemos ar kitokios bėdos, dėl kurių nuolat turite vartoti vaistus, prieš vykdami atostogauti apsilankykite pas gydytoją konsultacijai. Gydytojas parekomenduos, kuriose vietose Jums geriausia atostogauti pagal Jūsų sveikatos būklę.  

Kai kuriose šalyse, norint pervežti per sieną vaistus, reikia pateikti specialią pažymą, tad pasiteiraukite gydytojo, ar Jūsų vartojamiems vaistams reikia tokios pažymos.

Pirmoji pagalba

Kiekvieno keliautojo pirmosios pagalbos vaistinėlėje turėtų būti priemonės žaizdoms dezinfekuoti, vandeniui atsparūs pleistrai, tvarsčiai, sterilus bintas, žirklutės, pincetas, elastinis bintas ir termometras. Taip pat galite įsidėti žaizdų gijimą skatinančių vaistų, juk kelionėje gali pasitaikyti visko: nubrozdinimų, įbrėžimų, įpjovimų, nudegimų. Bėdai ištikus galėsite ne tik užkirsti kelią infekcijai, bet ir paskatinsite  žaizdas greičiau užgyti. Nepamaišys ir vaistai nuo gerklės skausmo, o jei keliaujate į tas pasaulio šalis, kuriose higienos normų ne itin paisoma, būtinai pasiimkite ir dezinfekcinių servetėlių.

Vaistai nuo alergijų

Jei Jūsų oda sudirgsta kai tik ją paliečia pirmieji kaitresnės saulės spinduliai, pasiimkite priemonių, kurios sumažins alergiją saulei. Jei problemos nedidelės, rekomenduojama naudoti kremą nuo bėrimų, nes jis pašalina bėrimus ir nemalonų niežulį. Jei odą beria stipriai ir bėrimai pasireiškia dideliame odos plote ar net išberia visą kūną, vietoje kremo verčiau naudokite antialergines tabletes.

Tabletes turite pradėti vartoti 5 dienos prieš tai, kai imsite daugiau laiko praleisti saulėje ir jas turite vartoti visą laiką tol, kol dažnai būsite saulėje.

Nuo įkandimų ir nudegimų

Jums taip pat prireiks priemonių nuo nudegimo saulėje. Įsidėkite kremo, net jei žinote, kaip saugiai degintis. Nepamirškite ir vabzdžių įkandimų – įsigykite repelentų ir panašių priemonių, kurios padėtų išvengti niežulio ar uždegimo po įkandimo.

Virškinimo problemos

Nuo viduriavimo pagelbės lakto rūgščių bakterijos, kurios atkuria natūralią virškinamojo trakto florą. Vidurių užkietėjimą sukelia nereguliari ir netinkama mityba bei vietos pakeitimas, tad pasiimkite ir laisvinamųjų.

Nuo pervargimo

Po to, kai kiaurą dieną prasivažinėjote tai šen, tai ten, pravaikščiojote po muziejus, kojas gali imti mausti, jos gali ištinti. Viešbučio kambaryje kojas pamirkykite vonelėje ir patepkite tepalu nuo skausmo ir uždegimo. Nepamiškite skausmą malšinančių vaistų. Kai kuriems keliautojams gali prireikti vaistų nuo pykinimo. Taip pat įsitikinkite, kad viešbutyje esantys čiužiniai yra tikrai patogūs.

Saugiai ir apdairiai

Pirkdami vaistus klauskite vaistininko patarimo. Nereceptiniai vaistai yra saugūs ir efektyvūs tik tuomet, kai juos vartojate naudodamiesi instrukcijoje pateiktomis rekomendacijomis. Kelionės metu turite pasirūpinti tinkamu vaistų saugojimu. Geriausia vaistus laikyti kambario temperatūroje (iki 25ºC). Vaistams laikyti galite įsigyti šaltkrepšį. Pirmosios pagalbos vaistinėlę saugokite nuo vaikų ir patikrinkite visų vaistų galiojimo laiką.

Apsauga, kurios reikia nepamiršti

Prieš kelionę turite sužinoti, ar Jums reikia pasiskiepyti ir ar reikia vartoti kokius papildomus vaistus. Viską gerai išsiaiškinkite kelionių agentūroje arba  kurioje nors medicinos įstaigoje, kur Jus ir Jūsų bendrakeleivius galės paskiepyti.

Jei neužtenka vaistų ir skiepų

Jei sveikatos būklė negerėja pavartojus su savimi pasiimtų vaistų – neatidėliokite, nedelsiant apsilankykite pas gydytoją.

Daugumoje Europos sąjungos šalių, Šveicarijoje, Kroatijoje ir Makedonijoje Jums reikia turėti Europinio sveikatos draudimo kortelę tam, kad galėtumėte pasinaudoti sveikatos apsaugos paslaugomis, o Bosnijoje ir Hercegovinoje reikia konvencinio sertifikato. Tad, prieš vykdami atostogauti, turite kelionių agentūroje sužinoti, ko Jums reikia, kad nutikus nelaimei sulauktumėte pagalbos šalyje, kurioje lankotės.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą